Vyhledat

Novinky e-mailem


Wednesday, 17. July 2024
Svátek má

 


Pár receptů pro děti trpící alergií

autor: vega, vloženo: 22.7.2005, přečteno: 5219x, komentáře: 0, rubrika: Vaříme dětem

Schéma hypoalergenní výživy kojenců od 6. měsíce do konce prvního roku života

autor: vega, vloženo: 22.7.2005, přečteno: 16199x, komentáře: 3, rubrika: Miminko

Lidské tělo obsahuje velké množství vody. Tělo dospělého člověka je více než z jedné poloviny tvořeno vodou, u dětí jsou to více než dvě třetiny. Voda je životně důležitá jako hlavní složka krve, umožňuje transport stavebních látek a energie k buňkám. Má-li tělo nedostatek tekutin, snaží se ledviny vodou šetřit. Následkem toho je pak jejich nedostatečná funkce.

autor: vega, vloženo: 22.7.2005, přečteno: 9991x, komentáře: 1, rubrika: Batole

Vývojové období batolete trvá od jednoho roku do tří let věku dítěte. Jak toto období prožívá matka?

autor: vega, vloženo: 22.7.2005, přečteno: 5302x, komentáře: 0, rubrika: Batole

Mít doma batole znamená i pro tatínky mnoho životních změn a také úkolů. Krom toho, že se s mnoha případech zvyšuje angažovanost otce v jeho zaměstnání, zvyšují se i nároky,pokud tomu tak nebylo už dříve, na tatínkovu angažovanost v péči o jeho stále čipernější dítě.

autor: vega, vloženo: 22.7.2005, přečteno: 4829x, komentáře: 0, rubrika: Batole

Řada malých dětí si osvojí nějaké zlozvyky, například cucání palce, tlučení hlavou o zeď nebo zadržování dechu. Mohou být prostředkem, k němuž se dítě uchyluje, když se zlobí, je zklamané, nudí se nebo potřebuje-li prostě utěšovat.Není to nic neobvyklého a zlozvyky obvykle dítě nijak nepoškozují, rodiče jsou však jimi velmi často znepokojeni. Většina dětí se jich zhruba do 4 let nepozorovaně zbaví, někdy to ale může být obtížnější.

autor: Vega, vloženo: 4.7.2005, přečteno: 14152x, komentáře: 2, rubrika: Batole

Asi kolem 18 měsíců si dítě začně uvědomovat, že je samostatná osoba. Začne se nazývat jménem a bude si rádo prohlížet svoje fotografie. Od této chvíle bude chtít stále více rozhodovat o svém životě a prosazovat svá přání a svou osobost. Můžete mu pomoci posilovat tento rašící smysl pro vlastní identitu i chuť dělat si všechno samo.

autor: Vega, vloženo: 4.7.2005, přečteno: 4564x, komentáře: 0, rubrika: Batole

Brzy poznáte osobitý temperament svého dítěte. Miminko může být tiché a \"hodné\", nebo může hodně plakat a být těžko k utišení. Tyto vlastnosti obvykle přetrvávají, i když dítě vyrůstá, osobnost se však utváří také tím, s čím se dítě ve svém životě setká a jak se k němu chovají ostatní lidé - zvláště rodina. Tím, že budete od samého počátku dávat dítěti najevo, jak je pro vás jedinečné, pomůžete mu, aby ve společnosti jednalo s jistotou a sebedůvěrou. Budete-li s dítětem jednat jako s jedincem, který má svá vlastní přání a nározy, získá tím sebevědomí. Mohou se vyskytnout situace, kdy bude zájem dítěte o nějakou činnost větší než jeho schopnosti, a budete potřebovat všechen svůj takt, abyste dítěti pomohli a nevzbudili v něm dojem, že děláte něco za něj. Jestliže se však dokážete vcítit do situace dítěte a pochopíte je, budou jeho předškolní léta dobou radosti a objevů jak pro ně, tak pro vás.

autor: Vega, vloženo: 4.7.2005, přečteno: 4336x, komentáře: 0, rubrika: Batole

Vývoj každého dítěte probíhá jinak, každé dítě si určitou dovednost osvojí v jiném věku. Protože však jednotlivé dovednosti na sebe navazují a zvládnutí jedné činnosti je předpokladem pro zvládnutí jiné činnosti, osvojují si tyto dovednosti obvykle ve stejném pořadí. V následující tabulce uvádíme přehled pohybového vývoje, vývoje manuální zručnosti, sluchu, zraku a řeči i sociálního chování a her obvyklých pro určitý věk.

autor: Vega, vloženo: 4.7.2005, přečteno: 10263x, komentáře: 0, rubrika: Batole

Je-li dítě zdravé a spokojené, chová se obvykle přijatelně. Někdy však může mít svůj špatný den, někdy chce také vyzkoušet svoje i vaše možnosti, chce vědět, kam až může zajít. Zlobení je také způsob, jak upoutat vaši pozornost. Největší potíže obvykle nestávají ve třetím roce života - tehdy často přicházejí slzy a zlostné scény.

autor: Vega, vloženo: 4.7.2005, přečteno: 6004x, komentáře: 1, rubrika: Batole


záznamy 111-120 (131)
<- | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | ->

(c)2004-2007 MIMINET.CZ - Všechna práva vyhrazena -  ISSN 1214-9969