Vyhledat

Novinky e-mailem


Wednesday, 17. April 2024
Svátek má

 

Protože sami rádi cestujeme, rozhodla jsem se přidat novou rubriku na toto téma.

Já sama mám s dětmi od jejich 9.měsíců zkušenosti s leteckými zájezdy, což se nám osvědčilo tak napůl. Sice je cesta letadlem krátká, ale pokaždé jsme měli s můlu na charterové lety, čas odjezdu i příjezdu byl v nočních či brzkých ranních hodinách. Když jsem si to sečetli, tak cesta na letiště, tak čekání na letadlo, samotný let a pak to samé v zase při přistání nám dalo skoro celý den.
letos jsme s dětmi (bylo jim 26 a 12 měsíců) absolvovali dvoudenní cestu do Chorvatska a cesta proběhla v pohodě.
zkusím sem napsat vlastní zkušenosti se zeměmi, kde jsme byli s dětmi.

Chorvatsko: ubytování a polopenze super, vodu a jídlo pro děti jsme vezli ssebou,v městech jsou supermarkety podobné našim, i cena je srovnatelná, kromě instantní bramborové kaše a děstké mléčné kaše jsme sehnali vše.
Voda také super, byli jsme v oblasti, kde je písek, takže dětiměly u moře o zábavu postaráno.

Djerba: Moc nás nenadchla, byli jsme na přelomu listopadfu a prosince, moře nebylo ke koupání, teplota kolem 20°C, takže občas ani na triko. Špatnou zkušenost jsme měli s lékárnou, byla tam snad jenom jediná, plínky tam měly jenom jedny igelitové ( podotýkám, že nám na letišti ztratili kufr s potrebami pro prcky, jídlo, plenky a pod.), nějaké dětské jídlo,kojenecká voda  ani náhodou.
Potěchto zkušenostech bych tam už s malými dětmi nejela.

Egypt: v hotelu jsme měli super servis, jídelní židličky, pro prcky nám ohřívali jídlo, ale dalo se pro ně vybrat i z připraveného jídla ( rýže, kuře, ryby a tak). V marketu jsme objevili i pampersky, sice c černouškem na obale a ještě ty igelitové, ale cena stejná jako u nás.:-) Dětské jíslo jako u nás ve skleničkách jsme tak neobjevili, ale jinak tam mají vše co by člověk v nouzi potřeboval.

Ráda uvítám vaše názory a zkušenosti s cestováním za mořem s malými dětmi, co všechno si vozíte ssebou na dovolenou, jeslti nejnutnější věci, nebo berete "půlku" domácnosti.:-)

autor: vega, vloženo: 31.8.2005, přečteno: 5608x, komentáře: 1, rubrika: Zajímavosti, vytisknout článek, poslat e-mailem


Komentáře k článku | vložit komentář

Chorvatsko (anonym - 91.217.53.2, 28.6.2012 v 20:33) - odpovědět

My vlastním autem jezdit nechceme, proto volíme cestovku a ta se o vše postará. Již potřetí pojedeme s CK Avetour, která má fajn programy. Letos jedeme práve do Chorvatska - Medžugorje. Zatím jsme na podobném zájezdu nebyli. Bereme s sebou i děti, ale  je jim už 9 a 12 let, takže už to s něma půjde .


(c)2004-2007 MIMINET.CZ - Všechna práva vyhrazena -  ISSN 1214-9969