Cestujeme s dětmi

Protože sami rádi cestujeme, rozhodla jsem se přidat novou rubriku na toto téma.

Já sama mám s dětmi od jejich 9.měsíců zkušenosti s leteckými zájezdy, což se nám osvědčilo tak napůl. Sice je cesta letadlem krátká, ale pokaždé jsme měli s můlu na charterové lety, čas odjezdu i příjezdu byl v nočních či brzkých ranních hodinách. Když jsem si to sečetli, tak cesta na letiště, tak čekání na letadlo, samotný let a pak to samé v zase při přistání nám dalo skoro celý den.
letos jsme s dětmi (bylo jim 26 a 12 měsíců) absolvovali dvoudenní cestu do Chorvatska a cesta proběhla v pohodě.
zkusím sem napsat vlastní zkušenosti se zeměmi, kde jsme byli s dětmi.

Chorvatsko: ubytování a polopenze super, vodu a jídlo pro děti jsme vezli ssebou,v městech jsou supermarkety podobné našim, i cena je srovnatelná, kromě instantní bramborové kaše a děstké mléčné kaše jsme sehnali vše.
Voda také super, byli jsme v oblasti, kde je písek, takže dětiměly u moře o zábavu postaráno.

Djerba: Moc nás nenadchla, byli jsme na přelomu listopadfu a prosince, moře nebylo ke koupání, teplota kolem 20°C, takže občas ani na triko. Špatnou zkušenost jsme měli s lékárnou, byla tam snad jenom jediná, plínky tam měly jenom jedny igelitové ( podotýkám, že nám na letišti ztratili kufr s potrebami pro prcky, jídlo, plenky a pod.), nějaké dětské jídlo,kojenecká voda  ani náhodou.
Potěchto zkušenostech bych tam už s malými dětmi nejela.

Egypt: v hotelu jsme měli super servis, jídelní židličky, pro prcky nám ohřívali jídlo, ale dalo se pro ně vybrat i z připraveného jídla ( rýže, kuře, ryby a tak). V marketu jsme objevili i pampersky, sice c černouškem na obale a ještě ty igelitové, ale cena stejná jako u nás.:-) Dětské jíslo jako u nás ve skleničkách jsme tak neobjevili, ale jinak tam mají vše co by člověk v nouzi potřeboval.

Ráda uvítám vaše názory a zkušenosti s cestováním za mořem s malými dětmi, co všechno si vozíte ssebou na dovolenou, jeslti nejnutnější věci, nebo berete "půlku" domácnosti.:-)

autor: vega, vloženo: 31.8.2005 v 13:57, rubrika: Zajímavosti

Článek vyšel na serveru MIMINET.CZ.
Adresa článku je: http://www.miminet.cz/clanek_tisk.php?id_rubriky=7&id_clanek=187