Vyhledat

Novinky e-mailem


Wednesday, 22. May 2024
Svátek má

 

Maminka na konci rodičovské dovolené v Liberci plánuje návrat do práce. Jaké to je? Přemýšlí, jak zvládne skloubit děti, manžela, domácnost, práci a kde najít trochu času pro sebe? Bojí se, že na to nestačí? Jak pomoci těm, kteří mají pocit, že po několika letech rodičovské dovolené ztratili své schopnosti a dovednosti?

Tyto otázky si položilo několik personálních poradců z Prahy a Liberce. Protože si byli dobře vědomi toho, že péče o děti je nádherná a vyčerpávající činnost, která člověka dokáže zcela pohltit, rozhodli se využít své zkušenosti z komerční sféry ve prospěch rodičů malých dětí. A vzniklo Rozvojové centrum ianus.

Rozvojové centrum ianus chce především usnadnit profesní začátky lidem, kteří jsou na rodičovské dovolené, nebo krátce po ní. Pomáhá těmto lidem se „znovu nastartovat“ do práce. Čtenář se teď nejspíš ptá, jak konkrétně?

 

Program Rozvojového centra ianus má tři základní složky:

V té první, nazvané „poradenství“, pomáháme našim klientům s přípravou na výběrové řízení. Nabízíme odpověď na otázku „co ode mě vlastně budou chtít?“ Současně umožňujeme klientům lépe poznat silné stránky a také prostory pro zlepšení, zmapovat vlastní motivaci a zkonkretizovat představy o budoucím uplatnění. Kromě sebepoznání nezapomínáme ani na praktické dovednosti, jako např. jak napsat kvalitní životopis.

Druhá složka naší podpory má název „rozvoj“ . V rámci těchto programů rozvíjíme u našich klientů ty vlastnosti, které jsou důležité pro získání a udržení zaměstnání. Namátkou: tvořivost, odpovědnost, samostatnost a další.

Třetí složka naší podpory je velmi konkrétní, neboť jde o „rekvalifikaci“. Naším cílem je nejen rekvalifikovat, ale také nalézt pro klienta zcela konkrétní pracovní uplatnění u některé z našich partnerských firem.

Aktivity Rozvojového centra ianus jsou financovány z Evropského sociálního fondu a ze Společného regionálního programu Libereckého kraje. Proto jsou všechny služby pro klienty bezplatné. V nutných případech zajistíme rodičům také hlídání dětí během čerpání služeb rozvojového centra. Naše zkušenosti potvrzují, že problematika profesního uplatnění lidí s malými dětmi je aktuální.

Pokud se vracíte do zaměstnání, nebo uvažujete o změně svého uplatnění a chcete si o tom popovídat – přijďte. Těšíme se na vaši návštěvu!

 

 

Rozvojové centrum ianus Liberec

Klostermannova 678/42 (Husova)

autor: vega, vloženo: 2.2.2006, přečteno: 8102x, komentáře: 1, rubrika: Zajímavosti, vytisknout článek, poslat e-mailem


Komentáře k článku | vložit komentář

ianus je i v Praze!!! (anonym - 160.218.128, 3.5.2006 v 21:37) - odpovědět

Stejné Rozvojové centrum je i v Praze 3, tel. 221 419 164, a jsou opravdu super!

Všem maminkám, které se chtějí vrátit do práce pomůžou. Doporučuji!

A děti si můžete vzít sebou.     Pavlína

(c)2004-2007 MIMINET.CZ - Všechna práva vyhrazena -  ISSN 1214-9969