Vyhledat

Novinky e-mailem


Wednesday, 17. July 2024
Svátek má

 

Patří mezi geneticky podmíněná onemocnění. Častěji se objevuje tam, kde byl již zaznamenán rodinný výskyt ( rodiče dítěte, sourozenci ) následných onemocnění jako astmatu, alergické rýmy, alergického zánětu spojivek, kopřivky, potravinové alergie apod.

U ekzematiků je zvýšené riziko vzniku astmatu a alergické rýmy. Atopický ekzém patří k nejčastějším kožním onemocněním dětí, může se však projevit kdykoliv během života. Většinou pak – v 60% případů v průběhu 1.roku života dítěte, v 30% mezi 1-4 rokem života a v 9% mezi 6-20. rokem jeho věku. Průběh onemocnění může být dlouhodobý, jen vzácně se však udržují příznaky po dobu celého života. Často se objevuje úleva v podobě zlepšení a někdy i vymizení ekzému, aby se však později příznaky ekzému objevily. Projevy se často mění jak vzhledem, tak i rozmístěním na těle, a to i v závislosti na věku.

 

Jak poznat atopický ekzém?

Obraz atopického ekzému ( atopické dermatitidy ) se liší podlevěku.

 

Ekzém kojenecký

Ekzém dětský

Ekzém u dospívajících

Ekzém v dospělosti

 

Ekzém kojenecký

První příznaky – objevují se často mezi 2.-3. měsícem života dítěte.

 

Vlastní obraz onemocnění

*

autor: vega, vloženo: 3.10.2005, přečteno: 6189x, komentáře: 1, rubrika: Zdraví, vytisknout článek, poslat e-mailem


Komentáře k článku | vložit komentář

čínskými přírodními produkty proti ekzemům (anonym - 85.71.115.1, 25.10.2005 v 19:34) - odpovědět

Pokud by někdo trpěl ekzémy mohu mu pomoci.Léčba je přírodní.Chcete-li se dozvědět více,napište mi na radkakasalova@bady.cz uveďte věk,zdrav.problém a jak dlouho přetrvává.Léčba je vhodná i pro malé děti.

(c)2004-2007 MIMINET.CZ - Všechna práva vyhrazena -  ISSN 1214-9969