Vyhledat

Novinky e-mailem


Wednesday, 22. May 2024
Svátek má

 


Hledám, hledám, hledám....hledám jak žít poté, co 21.7. zemřel můj milovaný chlapeček na SIDS. Je, tedy byl, mé druhé dítě, mám ještě krásnou a zdravou čtyřletou dcerku. Jeho ztráta však tolik, tolik, bolí.

I on byl krásné, zdravé, čilé miminko..24.7. by mu bylo 5 měsíců. V 7 hodin večer jsem ho nakojila, do 8 hodin byl s námi v pokoji. Celou hodinu si výskal, smál se, broukal si. V  8 hodin jsem ho uložila do  postýlky. Byl to malý nezbeda, už od začátku 4. měsíce se přetáčel na bříško. V 8,15 vypadal že bude spinkat, nechala jsem u něj vysílačku a šla vedle do pokoje. Před 9 jsem ho šla zkotrolovat, byl na bříšku....a mrtvý. Přivolaná záchranka se ho pokoušela 40 min. oživit, marně.

Hledám touto cestou maminku, se kterou si život zahrál, tak jako se mnou. Chtěla bych vědět, zda se někdy ta strašná bolest otupí, zda a jak se s tou dírou uvnitř mě dá žít dál.

Děkuji

Jitka Umová

autor: vega, vloženo: 26.9.2005, přečteno: 13155x, komentáře: 8, rubrika: Zdraví, vytisknout článek, poslat e-mailem


Komentáře k článku | vložit komentář

(anonym - 86.49.70.34, 2.8.2006 v 13:36) - odpovědět

Ahoj Jitko. Již 3x jsem ti poslala meil ale vždy se mi vrátil zpět. Tak nevím co s tím je. A-Jani

Hledám (anonym - 195.146.114, 2.8.2006 v 20:15) - odpovědět

Jani, bohužel s SIDS mám zkušenost.Napiš mi na tomas.mikyska@tiscali.cz

Hanka

 

U nás 4krát!!!! (anonym - 194.228.235, 22.6.2007 v 10:50) - odpovědět

ahoj. Mám stejný příběh, ale stalo se to u nás 4x v  rodině, bohužel u chlepečka, u kterých to je častější se nezachránil, v té době se nevědělo, že syndrom vůbec existuje.  Jestli chcete, ozvěte se na můj mail, napíšu Vám vše, co mě v životě potkalo...I o těch syndromech. Kontakt je: Toxic.Magic@seznam.cz   Čekám Vás

Milá Jitko! (anonym - 81.19.45.5, 26.9.2005 v 11:24) - odpovědět

Také se mnou si osud straslive zahral. Poprve kdyz se mi narodil Honzik, ktery je tezce postizeny a podruhe letos kdyz jsem musela podstoupit potrat v 5 mesici, abych zabila svou holcicku, ktera by se narodila take postizena a to tak , ze by do dvou mesicu po porodu umrela. Vim, ze to neni to samé, ale aspon castecne se dokazu vzit do tve bolesti. Je to uz pul roku a stale to velmi boli, moc jsem si prala zdrave detatko.Ted tu placu nad tim tvym a vzpominam.Mas doma holcicku a ta mamu strasne potrebuje, naber silu, zivot ti snad poskytne jeste sanci. Ja se musela take vzchopit kvuli memu Honzikovi!Vis ta bolest casem malinko otupuje kvuli nemalym problemum, co musim s Honzikem resit! I on ma prognozu kratkeho zivota, ale radsi na to nemyslim. Snad se ti nasi andilci nahore maji dobre.Hodne sily a  i stesti preje Pavla

Odpověď Pavle (anonym - 86.49.44.13, 21.3.2006 v 18:20) - odpovědět

Milá Pavlínko,

děkuji Ti za Tvůj mail, který jsem objevila až dnes. Bohužel jsem nechala v rozrušení na těchto stránkách více odkazů, takže i když se chodím poměrně pravidelně, Tvoji odpověď jsem četla až nyní.

Život je opravdu hrozně nefér...moc Tě obdivuji a přeji Ti moc a moc sil na Honzíka a zdravé miminko, které by Ti síly určitě dodalo.

Nevím, zda budeš číst moji odpověď, moc mě mrzí, že jsem Tvůj komentář našla až dnes. Ozvi se mi na jitka.umova@cbox.cz. Byla bych moc ráda.

Já jsem teď plná očekávání a obav, jsem v 7. týdnu gravidity a dost se bojím, aby vše vyšlo, jak má. Pak si ale zase říkám, že Bůh nás přece nemůže pořád jenom takhle zkoušet.

První období po Michálkově smrti jsem bojovala o přežití, učila jsem se znovu žít a svůj život znovu skládat z tisíce střípků. Sesypalo se mi úplně všechno, ta bolest je hrozná. Nutkání utéct té šílené bolesti bylo hrozně silné. Ale musela jsem bojovat kvůli své holčičce, a nyní už bilancuji tak, že to bolí, ale uvědomuji si, že mi pořád hrozně moc zůstalo - dcera a manžel. A kolik je na světě lidí, kteří nemají ani to. A navíc - my máme pořád naději, že bude lépe...další zdravé miminko.

Moc Ti držím palce a zdravím.

Jitka

 

 

Hrůza (anonym - 80.188.214., 3.4.2006 v 21:58) - odpovědět

Milá Jitko,

 je hrozné co se Ti stalo. Mám ročního chlapečka a taky jsem o něj málem takto přišla, když mu byly 2 měsíce. Zachránila jsem ho jen díky monitoru dechu Baby sense. Ještě dnes se pří vzpomínce na tu noc třesu. Moc Ti držím palečky, aby se to již neopakovalo. Je to malá pravděpodobnost, ale přece... Pro jistotu si pořiď také monitor dechu, budeš klidnější. K zahození nejsou také polohovací válečky či klínky, aby se mrňousek nemohl otočit. Já ho navíc dávám do spacího pytle, má tak stížené otáčení. Snaž se myslet na mimi, které nosíš, protože stres mu nesvědčí. Vím, že se to snadno radí...Tak ještě jednou HODNĚ ŠTĚSTÍ!!!

Marcela

(anonym - 86.49.44.13, 10.4.2006 v 19:56) - odpovědět

Milá Marcelo,

děkuji za povzbuzení. Jsem opravdu více nervózní, než je zdrávo. Tolik toužím po miminku. Na druhou stranu jsem si vědoma, že toho moc ovlivnit nemohu, je to všechno na přírodě a na Bohu. Nejsem vysloveně věřící, ale nejsem ani nevěřící. Je to složité.

Michálek byl děťátko, které jsme si moc přáli. Čekali jsme rok a půl, než jsem otěhotněla. Tentokrát se to povedlo podstatně dřív. Doufám a modlím se, aby to vyšlo.

Monitor dechu si určitě pořídím, polohovací válečky jsem používala vždy tak do hodiny po kojení. Když se to s Michálkem stalo, bylo léto a já ho nechtěla v nich pařit - přece jen ten molitan hodně hřeje.

Obávám se ale, že ani toto není všespásné. Hodně se mluví o užitečnosti Baby sense a podobných monitorovacích zařízení. Myslím, že u Tvého chlapečka k selhání životních funkcí, jak se dodnes bojíš, nedošlo. Mluvila jsem s lékařem, který prováděl pitvu. Byl to soudní lékař, pitva je nařízena ze zákona, předpokládám, že zkušenosti má. Říkal, že se tohle bohužel z neznámých důvodů stává, zřídka, ale přece. Že mají zkušenosti, kdy k podobným selháním došlo přímo v nemocnici či porodnici, kde děti leží na monitorovacích podložkách. Dětem je poskytnuta okamžitá první pomoc a péče. Zřejmě dochází k selhání v mozku a tyto děti se ani za nejlepších podmínek nedaří přivést zpět. Lékař byl moc milý, nevím, zda mi tím chtěl zmírnit bolest, ale protože jsem se ptala i z preventivních důvodů do budoucna, myslím, že na tom něco bude.

Ale fakt je, že pokud budu mít miminko, asi bych bez podložky ani neusnula.

Měj se moc hezky, díky za Tvůj komentář a Tvé "palce". Hodně zdraví Tobě i Tvému chlapečkovi.

Jitka

Spojení SIDS a očkování (anonym - 90.181.123., 14.3.2015 v 16:19) - odpovědět

Dobrý den, upozorňuji na spojitost náhlého úmrtí kojenců a očkování. Podle publikovaných studií, po očkování do nevyspělého imunitního systému, stejně tak jako po dalších stresových situacích (předčasný porod či porod císařským řezem a tudíž použití chemických léků), prochází kojenec fází alarmu, resistence a vyčerpání.  Jak rychle těmito opakujícími se fázemi, prochází, závisí na jeho celkové odolnosti a konstituci. Studie u 41 zemřelých kojenců prokázala, že právě ve třetí fázi – tj. vyčerpání - dochází k malým zástavám dechu či mělkému dýchání. Kritický je den 16 po očkování. Více na http://www.prirodnialternativa.cz/ockovani/syndrom-nahleho-umrti-kojencu-a-ockovani--sids/