Vyhledat

Novinky e-mailem


Wednesday, 17. April 2024
Svátek má

 

Některé e-maily je skutečně důležité si nechat potvrdit adresátem pro případ, že by vám tvrdil, že e-mail nedostal a vy byste se tím mohli dost do průšvihu. Toto je vhodné při e-mailových objednávkách, při rozdávání úkolů podřízeným, při omluvách atd.

Dnes se naučíme nechat si potvrdit Oznámení doručení zprávy a Oznámení přečtení zprávy. Jednoduchý postup, který vám může zachránit kůži :O)

Otevřeme si Microsoft Outlook. Úkon, který potřebujeme nastavit je nastavitelný až přímo ke zprávě, kterou chceme odeslat a nechat si potvrdit. Tudíž si otevřeme Nová poštovní zpráva.Objeví se vám formulář pro psaní nové zprávy. Tu určitě umíte napsat a je to v podstatě jen vybrání Komu chceme zprávu zaslat, do  Předmět napíšeme o čem mail je (třeba objednávka PC od firmy Dexx). Aby adresát mail bez předmětu prachsprostě nevyhodil do koše, je doporučeno kolonku Předmět vyplňovat.
A samozřejmě do těla zprávy napíšeme, co adresátovi vlastně chceme. Načež bychom mail odeslali. Ale před odesláním najedeme myší do horní lišty nástrojů na tlačítko Možnosti.Toto tlačítko po kliknutí vyvolá další okno, které pro nás bude důležité.V něm jsou v sekci Možnosti hlasování a sledování tři zatržítka. Vy si vyberete a "zafajfkujete" ty, které vám vyhovují - Oznámit doručení zprávy (adresát nic nepotvrzuje, vám to oznámí, že adresát mail dostal do své pošty) či Oznámit přečtení zprávy (přijde vám potvrzení, že adresát zprávu otevřel). Nyní jen klikněte na tlačítko Zavřít.  Nehledejte ve zprávě žádný příznak nastavení. Ten tam prostě není. Takže vám nezbývá než zprávu odeslat a máte krytá záda.P.S.: Samozřejmě, že ani toto není důkazní materiál na 100%, ale přece jenom máte alespoň něco, čím se bránit.

autor: vega, vloženo: 21.10.2005, přečteno: 4430x, komentáře: 0, rubrika: Volný čas, vytisknout článek, poslat e-mailem


Komentáře k článku | vložit komentář

(c)2004-2007 MIMINET.CZ - Všechna práva vyhrazena -  ISSN 1214-9969